• 09901974764
 • مطالعه موردی چند اگزبیشن از شیرین نشاط

  مطالعه موردی چند اگزبیشن از شیرین نشاط

  • ۲۴ بازدید
  • دیدگاه غیر فعال شده است

  معرفی شیرین …

  شیرین نشاط هنرمند و فیلمساز ایرانی الاصل مقیم نیویورک در قزوین متولد شد و در سال 1974 به ایالات متحده کوچ کرد. اگزبیشن ها، اینستالیشن ها و فیلم های او در فستیوال ها، دوسالانه ها و موزه ها و گالری های معتبر و سرشناسی در جهان به نمایش گذاشته شده و ایشان برنده جوایز و گرنت های معتبری شده است. از آن جمله می توان به برگزاری اگزبیشن هایی در موزه هنرهای معاصر هیوستون، مرکز هنری واکر مینیاپولیس، کاستلو دی ریوولی تورین، مرکز هنرهای وکسنر کلمبوس، موسسه ی هنر شیکاگو، گالری سرپنتاین لندن، Museo de Arte Contemporaneo لیون اسپانیا، Hamburger Bahnhof برلین، موزه هنر ARoS Aarhus کپنهاگ، Musée de l'Eysée لوزان سوئیس، گالری ملی ویکتوریا ملبورن استرالیا، موزه گلنستون پوتوماک مریلند، Kunstraum Dornbirn اتریش، Kunsthalle Tübingen آلمان، Museo Correr ونیز ایتالیا، موزه هیرشهورن و باغ مجسمه واشنگتن دی سی، موزه Stedelijk آمستردام و موزه هنر معاصر مونترال اشاره کرد.

  شیرین مفتخر به دریافت جایزه لیلیان گیش (2006) ، جایزه آزادی هیروشیما (2005) ، اولین جایزه بین المللی در چهل و هشتمین دوسالانه ونیز (1999) و جایزه پریمیوم امپریال (2017) شده است. در سال 2009، اولین فیلم بلند خود، «زنان بدون مردان» را کارگردانی کرد. که برای او افتخار دریافت جایزه شیر نقره ای بهترین کارگردانی را در شصت و ششمین جشنواره بین المللی فیلم ونیز را به همراه آورد. مروری بر آثار نشاط که توسط موسسه هنر دیترویت در آوریل سازماندهی شده است. در سال 2019، شیرین یک اگزبیشن گذشته‌نگر با نام «شیرین نشاط: دوباره به خورشید سلام خواهم کرد» در لس‌آنجلس برگزار کرد که در 19 فوریه به موزه هنر مدرن فورت ورث منتقل شد و تا ماه می در معرض دید عموم قرارگرفت. او در حال حاضر در شهر نیویورک زندگی و کار می کند.

   

  سرزمین رویاها که در سال 2019 در نیومکزیکو آفریده شد. یک پروژه چند رشته ای است با ماهیت ساختگی و مستند. که جمعیت متنوع آمریکایی این ایالت را به تصویر می کشد. اولین فیلم در اینستالیشن ویدئویی دو کاناله یک دانشجوی جوان ایرانی هنر به نام سیمین را دنبال می کند. که در مناطق حومه ای و روستایی نیومکزیکو سفر می کند و از ساکنان محلی در خانه هایشان عکس می گیرد.